• Máte problémy s firemnými počítačmi?
  • Chcete znížiť NÁKLADY na správu?
  • Máte niekoho ZODPOVEDNÉHO?
  • DOSTUPNÉHO keď potrebujete?
  • Naozaj PROFI a nie študenta?
Chcete získať nestranné posúdenie vašej situácie a navrhnúť riešenie?

Kliknite sem
ISO 9001


AKCENT NOVA ako hlavný partner medzinárodných leteckých dní na leteckej základni Sliač 2012

 

 

Je nám cťou byť súčasťou takého podujatia, jedinečného svojho druhu na celom Slovensku. Poďme si spoločne zaspomínať slovom aj obrazom, pretože už dnes sa tešíme na SIAF 2013!

 

Viac ako 100.000 divákov zavítalo počas dvoch dní na Medzinárodné letecké dni SIAF 2012 na Leteckú základňu Sliač. Obrovský záujem divákov podnietila prítomnosť takmer stovky lietadiel a vrtuľníkov zo 14 krajín sveta a dnes aj takmer ideálne počasie.

 

 

"Nedeľný program bol takmer identický so sobotným, diváci mali možnosť uvidieť nízky prelet amerického transportéra C-17 Globemaster, ktorý mal práve v tomto čase namierené z Maďarska do Poľska a jeho osádka využila naše letecké dni, aby sa so svojim strojom predviedla," povedal TASR hovorca leteckých dní Peter Hajnala. "Ľudia boli dosť prekvapení, keďže tento stroj je objemovo ešte väčší, ako tu prítomný americký bombardér B-52," dodal.

Na druhej strane z programu vypadla ukážka historických lietadiel z Veľkej Británie, ktoré spoza hraníc nemohli priletieť kvôli tamojšiemu zlému počasiu a nekonalo sa ani vystúpenie na Slovensku známeho maďarského akrobata Zoltána Veresa. "Úplný záver leteckých dní patrilo sólovému vystúpeniu slovenského pilota pplk. Mariána „BUKER” Bukovského na stíhačke Mig-29," pripomenul Hajnala.

 

 

Podľa reakcií divákov, ktorí na Sliač prišli prakticky zo všetkých kútov Slovenska, ako aj z okolitých štátov, po oba dni najviac zaujali letecké súboje dvoch stíhačiek MiG-29, ktoré pilotovali slovenskí vojenskí piloti, ale aj skupinová šou talianskych Frecce Tricolori.

Podujatie organizovala Slovenská letecká agentúra ako súčasť osláv 68. výročia SNP. Hlavnými programovými partnermi bolo Ministerstvo obrany SR a Ministerstvo vnútra SR.

Poďakovanie partnerom a pozvánka na SIAF 2013

Nadšenci lietania, majstri letectva, vyznávači leteckej akrobacie, znalci leteckej techniky, priaznivci leteckých dní, vzácni hostia, dámy a páni!

Teraz to už môžem povedať, bolo mi cťou, že ste prijali pozvanie a nechýbali ste na  Medzinárodných leteckých dňoch Slovak International Air Fest (SIAF) 2012. V mene hlavného organizátora môžem s plnou vážnosťou konštatovať, že Letecká základňa Sliač bola v tomto roku dejiskom jedinečného leteckého sviatku s hviezdnym obsadením a sme radi, že ste boli s nami pri tom. Pripraviť najväčšiu a najočakávanejšiu leteckú šou roka by sa však nepodarilo bez pomoci partnerov a sponzorov.

 

 


V prvom rade dovoľte adresovať naše úprimné poďakovanie hlavnému programovému partnerovi SIAF 2012, ktorým bolo Ministerstvo obrany SR, ďalej  Generálnemu štábu Ozbrojených síl SR a veliteľstvu Vzdušných síl SR. Vyjadrenie vďaky patrí aj spoluorganizátorom: Ministerstvu vnútra SR, Ministerstvu dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, Banskobystrickému samosprávnemu kraju, mestám Banská Bystrica, Sliač a Zvolen.

Dôkazom prestíže tohtoročných Medzinárodných leteckých dní bol aj fakt, že záštitu nad podujatím prevzal prezident SR, J.E. Ivan Gašparovič, podobne ako ministri Martin Glváč, Robert Kaliňák a Ján Počiatek. Všetkým čelným predstaviteľom štátu ďakujem za prejav podpory, ktorým deklarovali svoj vzťah k najväčšej leteckej udalosti roka.  

Malý kúsok neba v srdci Slovenska sa na dva dni stal symbolickým javiskom, na ktorom sa predstavili mnohé letecké esá z rôznych kútov Európy. Letecká základňa Sliač uprostred starého kontinentu privítala stroje, ktoré tu zažili svoju absolútnu premiéru. SIAF 2012 má po prvým dvoch septembrových dňoch na svojom konte nejeden superlatív. V sérii poďakovaní nesmiem zabudnúť ani na našich hlavných partnerov: SAAB, Gripen, Soitron, Akcent Nova, Autonovo a KIA. Šíriť dobré a užitočné informácie o podujatí sa darilo aj vďaka mediálnym partnerom: Akzent Media, TASR, Azet, TA3, TV Joj a Best FM.

Lietanie a všetko, čo s ním súvisí, je o vášni a nadšení. Dovoľte mi poďakovať sa vám, ktorí máte vo svojom srdci miesto pre obdiv k odvekej túžbe človeka vzniesť sa k oblakom. Zároveň by som rád ocenil a vyzdvihol prístup a súčinnosť zainteresovaných silových zložiek vrátane príslušníkov ozbrojených síl, polície, hasičov a záchranárov. Nemôžem zabudnúť ani na ľudí, bez ktorých by letecké dni neboli také úspešné. Moje ďakujem patrí pilotom, technikom a celému personálu Leteckej základnej Sliač. Veľké poďakovanie patrí aj všetkým členom organizačnému štábu a samozrejme obyvateľom žijúcim v blízkosti Leteckej základne Sliač, ktorí boli nútení znášať hluk a obmedzenia súvisiace s prípravou a priebehom Medzinárodných leteckých dní SIAF 2012.

Pohľad na belasé nebo, ktoré križujú nádherné lietajúce stroje, neraz na hranici dokonalosti - aj o tom boli Medzinárodné letecké dni na Sliači. Vďaka, že ste sa pridali do veľkej rodiny priateľov SIAF 2012. Napriek tomu, že počas víkendu nebolo nebo nad Sliačom vždy bezoblačné, aj na základe stoviek pozitívnych reakcií môžem smelo skonštatovať, že tisícky z vás si odniesli jedinečné zážitky a už teraz majú túžbu vrátiť sa do srdca Slovenska. Tešíme sa na vás všetkých  opäť o rok na Leteckej základni Sliač.

 

 

 

 

Hubert Štoksa

riaditeľ MLD SIAF 2012

a Slovenskej leteckej agentúry

2024 © AKCENT NOVA s.r.o., IS Optivus Informácie o spracúvaní osobných údajov